صفحه اصلی رویدادها نسخه‌ی رسمی نقشه‌ی ترافیک تهران منتشر شد.
نسخه‌ی رسمی نقشه‌ی ترافیک تهران منتشر شد.
پنج شنبه, 09 مرداد 1393

سرانجام نسخه‌ی رسمی نقشه‌ی جامع ترافیک و حمل‌ونقل هوشمند کلان‌شهر تهران، با هدف ایجاد درگاهی مشترک جهت ارایه‌ی سرویس‌ها و اطلاع‌رسانی پیرامون وضعیت حمل‌ونقل و ترافیک شهر، به صورت آزمایشی به بهره‌برداری رسیده است.  این پروژه به سفارش شرکت کنترل ترافیک تهران و با همکاری و مشارکت واحد مهندسی ترافیک این شرکت آماده شده و به بهره‌برداری رسید.

دریافت نقشه‌ی ترافیک و مسیریابی هوشمند از کافه‌بازار


در این نرم‌افزار وضعیت ترافیک معابر اصلی بر روی نقشه شهر تهران نمایش داده می‌شود. کاربران به سادگی می‌توانند نقشه‌ را مرور کرده و از وضعیت ترافیک در منطقه‌ی مورد نظر خود آگاه شوند. این نقشه دربردارنده‌ی آخرین تغییرات در شبکه‌ی معابر شهر تهران است و به صورت پیوسته توسط شرکت کنترل ترافیک تهران روزآوری می‌شود.

از دیگر امکانات این نرم‌افزار می‌توان به قابلیت مسیریابی در دو حالت خودروسواری و حمل‌ونقل همگانی اشاره کرد. کاربر مبدا و مقصد مورد نظر خود را بر روی نقشه تعیین کرده و سیستم مسیر مناسب سفر را بر مبنای شیوه‌ی مورد نظر کاربر محاسبه می‌کند. مسیرهای پیشنهادی یک به یک بر روی نقشه ترسیم شده و توصیف گام به گام مسیر نیز در اختیار کاربر قرار داده می‌شود.در مسیریابی خودرو سواری وضعیت جاری معابر نیز مورد نظر قرار می‌گیرد.

در این نسخه مجموعه‌ای از لایه‌های تاثیرگذار بر حمل‌ونقل شهری نظیر محدوده‌ی طرح‌های ترافیک و زوج‌وفرد و جایگاه‌های سوخت‌رسانی را نیز می‌توان بر روی نقشه مشاهده کرد. شهروندان می‌توانند موقعیت مورد نظر خود را در سیستم جستجو کنند. همچنین ابزار ویژه‌ای با عنوان «این نزدیکی» جهت ارایه‌ی فرصت‌ها و موقعیت‌های پیرامون محل جاری کاربر، در سیستم پیش‌بینی شده است.

این نرم‌افزار قرار است به عنوان ابزار ارتباطی دوسویه بین شهروندان و شرکت کنترل ترافیک تهران  به کار گرفته شود. به زودی اطلاعیه‌های عمومی شرکت نظیر تغییر وضعیت طرح‌های ترافیک در ایام خاص از طریق همین نرم‌افزار به شهروندان ارایه می‌شود. همچنین کاربران قادر خواهند بود تا نظرات و پیشنهادت خود را بر مبنای موقعیت مکانی به شرکت اعلام نمایند.

این نرم‌افزار هم‌اکنون در دونسخه‌ی وب و اندروید توسعه یافته است. نسخه‌ی وب این نرم‌افزار از طریق آدرس  http://tehrantrafficmap.ir‌ در دسترس قرار دارد. نسخه ویژه‌ی گوشی‌های اندروید هم از این آدرس و هم از طریق شبکه‌های توزیع نرم‌افزارهای موبایل قابل دریافت می‌باشد.


کلیدی‌ترین ویژگی‌های نسخه‌ی اندروید این پروژه عبارتند از:

  • نقشه‌ی آفلاین تهران همراه با آخرین تغییرات شبکه‌ی معابر شهر
  • ارایه‌ی وضعیت ترافیک معابر اصلی شهر بر روی نقشه با دریافت 3KB اطلاعات از اینترنت
  • قابلیت جستجو آفلاین و مشاهده‌ی موقعیت‌های پیرامون (near-by)
  • ارایه سرویس پیشنهاد مسیر بر مبنای آخرین تغییرات ناوگان حمل‌ونقل همگانی
  • ارایه سرویس مسیریابی خودرو سواری با در نظر گرفتن وضعیت ترافیک شبکه
  • ارایه موقعیت‌های مکانی کاربردی در حوزه‌ی حمل و نقل شهری نظیر منطقه‌ی طرح ترافیک، منطقه‌ی طرح زوج و فرد، جایگاه‌های سوخت‌رسانی و ...
  • قابل نصب بر روی اندروید ۲.۳ و بالاتر بدون وابستگی به نرم‌افزار جانبی

 

دانلود نقشه‌ی رسمی ترافیک و مسیریابی هوشمند تهرام

 
سازه های اطلاعاتی راژمان - مشهد - خراسان رضوی

سازه‌های اطلاعاتی راژمان

نسخه‌ی رسمی نقشه‌ی ترافیک تهران منتشر شد. | سازه‌های اطلاعاتی راژمان

پرتال سازمانی راژمان

Rajman Enterprise Portal

پورتال سازماني راژمان

پرتال سازماني سازه‌های اطلاعاتی راژمان
Template url : https://rajman.org/ سازه‌های اطلاعاتی راژمان سهبا، نشان، نقشه ترافیک، سرویس‌های مبتنی بر موقعیت مکانی، سرویسی‌های مکان مبنا، سرویس‌های مکان محور، نقشه گردشگری، ترافیک آنلاین، مسیریابی، مسیریابی هوشمند، پیشنهاد مسیر، تحلیل ترافیک، مدیریت ترافیک، سهبا، برنامه ریزی هوشمند، سیستم برنامه ریزی هوشمند، LBS، Location-based Services، نقشه آفلاین پرتال سازماني راژمان پرتال سازماني راژمان
پرتال سازماني سازه‌های اطلاعاتی راژمان قدرتمند شده با پرتال سازمانی راژمان و پیاده سازی شده توسط شرکت سازه های اطلاعاتی راژمان
طراحی و پیاده سازی قالب: طراحي قالب هاي حرفه اي وب سايت